• Nasze zajęcia

• Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu LaboratoriaPrzyszłości. Jego celem jest stworzenie szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób kreatywny i ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach projektu zakupiliśmy nowoczesny sprzęt, który wspiera cyfrowy rozwój naszych uczniów, umożliwia im poznanie nowoczesnych technologii.

Mamy nadzieję, że zdobyte kompetencje, zainspirują ich do podjęcia ciekawych zawodów.

Zajęcia z robotyki  #LaboratoriaPrzyszłości

14.04.2023 r. uczniowie kl1b w ramach grantów "Gdzie mieszka matemtyka" uczestniczyli w warsztatach z robotyki, podczas których  konstruowali roboty i wprawiły je w ruch.
          Podczas zajęć warsztatowych wykorzystano zestawy Lego zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

"Raz, dwa, trzy, liczysz ty"- nauka dodawania i odejmowania z wykorzystaniem kart Grabowskiego
          #LaboratoriaPrzyszłości

W grudniu w klasie I b przeprowadzono dwa zajęcia z wykorzystaniem Kart Grabowskiego zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

W listopadzie uczniowie z oddziału przygotowawczego realizowali własne projekty z wykorzystaniem długopisówa 3D.

W listopadzie klasa I b rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej pod hasłem: „Raz, dwa, trzy liczysz ty. Nauka dodawania   i odejmowania z zastosowaniem  Kart Grabowskiego”.  Karty zakupiono w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

W październiku uczniowie klasy 4 b, podczas zajęć rozwijających zainteresowania, tworzyli własne projekty z wykorzystaniem długopisów 3D zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Klasa 4 b na lekcji informatyki rozpoczęła przygodę z robotami Lego Mindstorms EV3.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania klasa 7 na lekcji informatyki, zdobywała kompetencje z zakresu  programowania, z zastosowaniem gry Scottie Go!. Dokumentację zdjęciową  udziału w akcji wykonano sprzętem Studia fotograficznego  zakupionego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Uczniowie klasy 8 podczas informatyki, w ramach z cyklu zajęć z  programowania i robotyki stworzyli swoje pierwsze roboty robotów LEGO.

W klasie 5 uczniowie zgodnie z podaną instrukcją wykonywali przestrzenne projekty z wykorzystaniem długopisów 3D.

Klasa 6 na lekcji informatyki wykonywała własne projekty długopisami 3D.

28 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas I.  Podczas uroczystości dzieci recytowały wiersze i przepięknie śpiewały piosenki. Impreza nagłośniono  i udokumentowano w formie zdjęć sprzętem zakupionym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.