• Stacja Uzdatniania Wody

• 17 maja 2024 r. uczniowie kl. 4a zwiedzili Stację Uzdatniania Wody w Kutnie przy ulicy Granicznej. Podczas wycieczki poznano proces uzdatniania wody, uczniowie mogli zobaczyć komory i filtry do odżelaziania i odmanganiania wody.

• „Niedorosłe piosenki”

• 17 maja 2024 r. odbyły się przesłuchania konkursu wokalnego III Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Niedorosłe piosenki” organizowanego przez Kutnowski Dom Kultury.

Uczennica kl. 1b - Alicja Świerczyńska została nagrodzona w kategorii 7-9 lat

Udział w przesłuchaniach wzięły również uczennice kl. 5a - Hanna Tybura i Sophie Miksztal w kategorii 10-12 lat.

• Sukces Amelki

• 11 maja 2024 r. uczennica klasy 2a - Amelia Wiśniewska zajęła I miejsce w XVI Otwartych Mistrzostwach Kutna w Judo.

Gratulujemy serdecznie!

• Wizyta na poczcie

• Międzynarodowy projekt edukacyjny - „Wirtualne Podróże” realizowany jest w bieżącym roku szkolnym wśród uczniów klas II i III.

Dziś klasa 3b udała się na pocztę, by wysłać przygotowane przez siebie pocztówki w ramach wymiany pocztówkowej z uczniami szkół w Malborku, Gdańsku, Wrocławiu i w Dąbrowie Górnicze

• Wycieczka pociągiem do Łodzi

• 8 maja 2024 r. uczniowie naszej szkoły pojechali pociągiem na wycieczkę do Łodzi. W programie wyprawy było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1, wizyta w Muzeum Kinematografi oraz spacer po ulicy Piotrkowskiej.

• I a w Pałacu Saskim

• 8 maja 2024 r. uczniowie z klasy I a wybrali się na wycieczkę do Muzeum Pałac Saski w Kutnie.

Uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych pt. „Drapieżniki lasów polskich”. Spacerowali również pięknymi salami w Pałacu Saskim.

To była wyjątkowa i bardzo ciekawa lekcja historii.

• „Spacerkiem po Kutnie”

• W dniu 7 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego przeznaczonego dla klas I - III pod hasłem „Spacerkiem po Kutnie”.

Konkurs miał na celu kształtowanie przywiązania do rodzinnego miasta, ukazanie jego piękna, propagowanie wśród dzieci poczucia tożsamości lokalnej, umożliwienie uczestnikom konkursu rozwoju kreatywności oraz umiejętności plastycznych.

Na konkurs wpłynęło 17 prac. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

I miejsce - Alicja Kaźmierczak kl. I a, Aleksandra Bujko kl. III b

II miejsce - Michalina Kostecka kl. II b, Małgorzata Irach kl. III b

III miejsce - Anna Zasada kl. I a , Natalia Guzek kl. III a

Wyróżnienia:

Amelia Wiśniewska kl. II a

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Gratulujemy !!!

• Wiwat Maj, 3 Maj!

• Wiwat Maj, 3 Maj! Pod takim hasłem 6 maja 2024 r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Sukces Olka Kukuły z kl. I a.

•

Olek Kukuła z klasy Ia zdobył brązowy medal w konkurencji walk bezpośrednich (format semi-contact) na International Tang Sto Do Tournament - Poland, który 13 kwietnia 2024 r. odbył się w podwarszawskim Wołominie! W turnieju udział wzięło kilkanaście najlepszych klubów Taekwondo i Tang Sto Do z całej Polski oraz ekipy z kilku krajów Europy i Republiki Południowej Afryki. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 200 zawodników, w tym ponad 130 dzieci. Olek trenuje Taekwondo od 2,5 roku pod okiem trenera Tomasz Białobłocki (czarny pas, 5 DAN) w Klubie Sportów i Sztuk Walki AZS ANSGK Kutno. Kutnowski klub z wołomińskiego turnieju przywiózł łącznie aż 17 medali! A już w czerwcu Olek zdawać będzie egzamin praktyczny i teoretyczny na zielony pas - powodzenia!