• MISJA PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO NR 3 W KUTNIE

•     Każde dziecko jest niepowtarzalną osobą, dlatego też wraz z rodzicami dążymy do tego, by nasze dzieci wyposażone były w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą im sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu, by były otwarte na kontakty z innymi ludźmi, by cechowała je patriotyczna oraz twórcza postawa wobec otaczającego je świata.

Punkt przedszkolny zapewnia opiekę, wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Dzieci mają możliwość samorealizacji i aktywnego odkrywania swoich możliwości.

Ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz punktu przedszkolnego. Rodzice są naszymi sojusznikami,  a działania nasze są skoordynowane.

Propagujemy edukację prozdrowotną oraz zachowania przyjazne przyrodzie. Dzieci wdrażane są do troski o własne zdrowie i aktywności ruchowej oraz poznawczej w naturalnym otoczeniu. Obserwują i badają przyrodę, uczą się ją rozumieć, kocha i szanować, a także korzystać z jej zasobów dla własnego zdrowia i zaspokojenia potrzeb.

Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci, które mają stworzone warunki do twórczego działania, dzięki czemu przyswajają ważne umiejętności przydatne w życiu dorosłego człowieka.

Punkt przedszkolny jest przyjazny dzieciom i umożliwia swoim wychowankom wszechstronny rozwój osobowości poprzez szeroki wachlarz działań:

1. zajęcia związane ze zdobywaniem wiedzy;
          2. uczestnictwo w uroczystościach przedszkolnych i szkolnych;
          3. udział w konkursach, akcjach, projektach i programach;
          4. spacery, wycieczki, wyjścia;
          5. zajęcia dodatkowe w zależności od potrzeb i zgodnie z oczekiwaniami rodziców.

Absolwenci punktu przedszkolnego to dzieci otwarte, twórcze, komunikatywne, przygotowane do podjęcia obowiązków na kolejnym szczeblu edukacji. Znają siebie i swoje możliwości, akceptują odrębność innych, potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązują problemy, dążą do osiągnięcia sukcesu i radzą sobie z porażkami.