• Happening DBI

• Za nami kolejna szkolna inicjatywa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dziś uczniowie klasy 2B i 5B wraz z wychowawcami oraz p.pedagog zorganizowali happening, którego celem było przypomnienie zasad obowiązujących w świecie online.

• "Bezpieczni w Sieci"

• 28.02.2024r. uczniowie klas 0- III uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Bezpieczni w sieci”, przygotowanym przez klasę 2 b. W krótkich scenkach sytuacyjnych, młodzi aktorzy zwracali uwagę na prawidłowe zachowania w internecie oraz zachęcali do aktywnego wypoczynku.

• Warsztaty krawieckie

• 27.02.2024 r. uczniowie klasy 2b zakończyli spotkanie z bohaterami lektury pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Dzieci pod czujnym okiem pani Magdaleny Kameli szyły własną „skarpetkową pacynkę”, poznając jednocześnie tajniki krawiectwa. Dzisiejsza lekcja dostarczyła drugoklasistom wielu wrażeń.

• Odwrócona lekcja w 3a

• Uczennica klasy 3a w roli nauczyciela - taką metodą przeprowadzona dziś została lekcja dotyczącą sztuki origami.Metoda odwróconej lekcji polega na tym, że uczeń opracowuje temat w domu, kolejno prezentuje efekt swojej pracy wcielając się w rolę nauczyciela na forum klasy.Naszej uczennicy zajęcia wyszły doskonale i wszyscy mogli pochwalić się efektami swojej pracy.

• Bezpieczni w Sieci

• W tym tygodniu uczniowie klas I- III uczestniczyli w dwóch lekcjach online przygotowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.  Dzieci w ciekawy sposób utrwalały swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w internecie oraz rozsądnego korzystania z urządzeń ekranowych.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, dlatego klasa 3a utrwalała wiadomości z języka polskiego. ✒️📚Koło fortuny, gra "5 sekund", "Przytul słówko" i "Zakręcone literki" to propozycje nauki przez zabawę, w jakich brali udział uczniowie.Jutro kolejny dzień "przygody" z językiem polskim.

• Lekcja DBI

• W dniu 20 lutego 2024 r. uczniowie klas IV - VI wzięli udział w lekcji online pt. "Sok pomarańczowy a dezinformacja. Co mają wspólnego?" w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie dowiedzieli się kto wprowadza dezinformację w sieci. Oprócz trolli, służb z zagranicy, polityków czy mediów to właśnie idole nastolatków (czyli influencerzy) są także za nią odpowiedzialni. Następnie prowadząca zaprosiła do krótkiej dyskusji nt. metod dezinformacji. Uczniowie naszej szkoły trafnie odgadli, że podszywanie, fotomontaż, manipulacja, clickbait czy deepfake są swoistymi sposobami wprowadzania innych w błąd. Prowadząca zwróciła również szczególną uwagę młodzieży by zachowali czujność i krytyczną postawę wobec źródeł, z których czerpią wiedzę i by nie mylili stron czy aplikacji służących rozrywce ze stronami będącymi źródłem rzetelnej informacji. Uczniowie z lekcji wyszli przekonani, że warto weryfikować wiedzę, którą zdobędą z internetu i że to właśnie oni czyli odbiorcy tych informacji mają realny wpływ na szerzenie lub zatrzymanie dezinformacji.

• Spektakl ekologiczny

• 15 lutego 2024r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczny pt.”Gang Śmieciaków”,  który został zaprezentowany przez zespół teatralny „Grupa T” z Torunia.  Celem było promowanie ekologicznej postawy oraz pokazanie jak należy dbać o środowisko. Przedstawienie miało charakter kabaretowy i interaktywny, dzięki czemu nasi uczniowie mogli włączyć się do przedstawienia stając się jego częścią.  Aktorzy w zabawny sposób zachęcali dzieci do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam wszystkim  jak najdłużej. Jak zawsze „Grupa T” rozbawiła nas do łez, było dużo zabawy, śmiechu, tańca
             i dobrej muzyki.

• 14.02.2023 r.obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego.

Poczta Walentynkowa cieszyła się ogromną popularnością.

Wśród uczniów i nauczycieli rozdano mnóstwo kolorowych walentynek.

• Bal karnawałowy

• 13.02.2024r. uczniowie klas I- III karnawał zakończyli balem. Dzieci bawiły się wspólnie z animatorami firmy Brokat.