2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
To dobra okazja do pokazania naszej otwartości, życzliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka.
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
To dobra okazja do pokazania naszej otwartości, życzliwości i tolerancji wobec drugiego człowieka.
Uczniowie klas 4-6 i OP wzięli udział w lekcji online pt. "WYŁĄCZ, ABY ODPOCZĄĆ". Na spotkaniu omówiliśmy w jakim celu korzystamy z technologii, co dzieje się z naszym mózgiem od natłoku informacji, jak możemy odpocząć od technologii i dlaczego odpoczynek jest tak ważny.
W dniu 28 marca 2025 r. odbył się przegląd artystyczny uczniów klas 4 -8 pod hasłem "Wiosna, ach to Ty". Organizatorem przeglądu był Samorząd Szkolny.
W związku z obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu klasy 7 i 8 oglądały lekcję online nt. dopaminy (zwyczajowo zwanej „hormonem szczęścia”).
Celem lekcji była odpowiedź na pytanie „co zrobić żebyśmy to my kontrolowali technologię a nie ona nas”. Podczas spotkania młodzież przy pomocy interaktywnych ankiet udzielała odpowiedzi na następujące pytania m.in. z jakich technologii korzystają; gdyby mieli wybrać tylko 1 aplikację to jaką; ile godzin dziennie używają telefonu.
Wyniki w 3 pytaniu nie da się ukryć były zatrważające bowiem czas spędzany z telefonem jest dłuższy niż czas nauki w szkole, a gdzie czas z rodziną, znajomymi, budowanie relacji? Social media to ucieczka od realnego świata, znieczulenie, a im dłużej jesteś online tym trudniej wrócić do rzeczywistości. To co dzieje się w internecie wydaje się przyjemne, dostajemy zastrzyk dopaminy wraz z kolejnymi polubieniami naszych postów, intrygująca jest niepewność, czekanie kto jeszcze zobaczy moje zdjęcie z wakacji, kto jeszcze je „zalajkuje”. Co więcej algorytmy spełniają nasze oczekiwania co do treści, które chcemy oglądać (a tu tak naprawdę chodzi o naszą uwagę i zarabianie na niej wielkich pieniędzy przez reklamodawców). A my dalej scrollujemy posty znajomych potęgujące naszą zazdrość, zawiść i rozczarowanie naszym życiem. I tak mijają kolejne cenne godziny naszego życia, a nasz mózg, pamięć, koncentracja zaczynają strajkować z nadmiaru tych informacji.
Dziennie dostarczamy naszemu mózgowi tyle informacji co nasi wykształceni przodkowie przez całe swoje życie. Stajemy się przytłoczeni, rozdrażnieni, przebodźcowani.
Znajdź więc równowagę między życiem online a offline, wyznaczaj sobie cel „po co ja wchodzę teraz w Internet, social media, czego w tej chwili szukam, potrzebuję”.
Odpoczywaj, ale pamiętaj, że scollowanie kolejnych rolek to nie odpoczynek, to ciężka praca Twojego mózgu.
Traktuj telefon przede wszystkim jako narzędzie do rozwijania pasji, zdobywania wiedzy.
Sprawdź ile czasu korzystasz z aplikacji, wprowadzaj ograniczenia i zaplanuj czas, w którym będziesz korzystać z telefonu.
Izabela Robakowska
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną im. K. Kurpińskiego w Kutnie.
Na scenie zaprezentowali się młodzi artyści, którzy zapoznali słuchaczy z brzmieniem różnych instrumentów.
Bez wątpienia była to prawdziwa lekcja muzyki.
21 marca Klara Gontarek z klasy 7b brała udział w "Grabski Spelling Bee 2025" - Międzyszkolnym Konkursie literowania w Języku Angielskim i Niemieckim. Konkurs odbył się w Zespole Szkół Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie.
24 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Wody, a tegoroczne hasło „ochrona lodowców” przypomina nam, jak kluczową rolę odgrywają one w globalnym systemie wodnym. Lodowce stanowią jedno z najbardziej wrażliwych środowisk na skutki globalnego ocieplenia. To właśnie topnienie lodowców przyczynia się do podnoszenia poziomu wód i zaburzeń w całym ekosystemie wodnym. W tym kontekście warto pamiętać, że każde nasze działanie na rzecz ochrony środowiska przekłada się na wspólne dobro i przyszłość naszej planety.
W tym roku nasza szkoła nawiązywała współpracę z PAH, aktywnie włączając się w działania. Dzięki różnorodnym materiałom edukacyjnym przeprowadziliśmy ciekawe zajęcia tematyczne.
Powered by aSc EduPage