Podczas czwartkowych zajęć uczniowie klasy 3 b wcielili się w badaczy świata roślin i zwierząt. Dzieci poznały budowę mikroskopu oraz obserwowały w powiększeniu odnóże muchy, kroplę krwi gołębia i królika. Samodzielnie przygotowały preparaty z liścia cebuli, a także łodygi i liścia wyhodowanej przez siebie fasoli. Taka forma zajęć umożliwia trzecioklasistom rozwijanie kreatywności, zdobywanie nowej wiedzy, jednocześnie była świetną zabawą.
Młodzi badacze
- 14
Wycieczka do Warszawy
26 listopada br. klasa 7a, 7b i 8 odwiedziły stolicę naszego kraju. Na początek uczniowie zwiedzili Zamek Królewski i stare miasto. Następnie odwiedzili Sejm i poznali historię polskiego prawodawstwa. Na koniec odwiedziliśmy przepiękny Wilanów i iluminacje pt. "Królewski świetlny ogród".
10
Gramatyka, która z głowy nie umyka
Uczniowie klasy 3 b w niecodzienny sposób utrwalali stopniowanie przymiotników. Dzieci poza klasą losowały karteczki z przymiotnikami, określały ich stopień ustawiając się na odpowiednim schodku. Kolejnym zadaniem trzecioklasistów było odszukanie właściwej karty, na której przyklejali „swoje przymiotniki”. Efekt pracy uczniów został umieszczony na drzwiach pracowni i stanowi wizualną pomoc dydaktyczną.
6
Dzień Pluszowego Misia
- 26
Witajcie w naszej bajce…
Uczniowie klas pierwszych kilka ostatnich dni przeznaczyli na pogłębianie swojej wiedzy o teatrze.
Najwięcej emocji wywołała lekcja samodzielnego wykonania kukiełek z drewnianych łyżek, które później zostały wykorzystane do wspólnej zabawy - zabawy w teatr.
19
Sukces naszych recytatorów
22 listopada w Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Gołębiewku odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Z Jankiem i Julkiem przez świat”. Konkurs skierowanego był do uczniów klas 1-3. Wyróżnienia zdobyli:
Filip Ślepecki - kl. 1b
Maciej Wawrzyńczak - kl. 3b
Naszą szkołę reprezentowali również:
Antoni Smakowski - kl. 1a
Arkadiusz Budzyński - kl. 1a
Fabian Kostecki - kl. 1b
Natalia Gajdowicz - kl. 3a
Maciej Kaczmarek - kl. 3a
Martyna Orzeszek - kl. 3b
Gratulujemy serdecznie
9
Wycieczka do Łodzi klasy II a i II b
20 listopada br. klasy II a i II b wybrały się Łodzi. Pierwszym punktem programu był Teatr Pinokio. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl Brzydkie kaczątko na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Następnym punktem wycieczki było Experymentarium Centrum Nauki w Manufakturze. Na zakończenie uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach dotyczących recyklingu. Zajęcia w przystępny i przyjemny sposób ukazały dzieciom tajemniczy świat nauki i przyrody
18
OWOCOWY PIĄTEK
Dziś w klasie 6b zorganizowany został OWOCOWY PIĄTEK w ramach promocji zdrowego odżywiania
Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole
Uczniowie zaakcentowali ten szczególny dzień żółtym kolorem zakładając strój lub element garderoby w odcieniu słońca, pobrali bilety wstępu na lekcje pod hasłem „Weź ze sobą dobre słowo”, a także losowali karteczki z miłymi sentencjami.
Na kilka dni przed obchodami tego wyjątkowego święta została zorganizowana specjalna skrzynka na listy i dobre wiadomości, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów z klas I-III. Dzieci mogły przekazać miłą wiadomość koledze, koleżance, a także nauczycielom i pracownikom obsługi.
Niezwykłe przesyłki zostały dziś doręczone i sprawiły adresatom wiele uśmiechu i radości.
Dzisiejszy dzień przypomniał uczniom, jak ważna w życiu jest życzliwość, szacunek oraz kultura osobista.18
"Umiem pływać"
Uczniowie klasy 3a i 3b od września do listopada realizowali program "Umiem pływać", który związany był z nauką pływania w formie zajęć pozalekcyjnych. Współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Program miał na celu aktywizację fizyczną dzieci klas wczesnoszkolnych oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania.
Na ostatnich zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy nabytych umiejętności!!!2
Prace naszych Świetliczaków
Tym razem uczniowie wycinali serwetki z kolorowego papieru w kształcie koła, kwadratu i prostokąta.
Poznali też różne rodzaje pojazdów.
Zadaniem dzieci było pokolorowanie wybranych pojazdów i przeczytanie o nich na głos krótkiej informacji.
Doskonałą formą rozrywki okazały się zabawy klockami (w tym lego). Dzieci chętnie budują różnego rodzaju budowle (projektują nowoczesne domy według władnej wyobraźni), a także statk2
„ KUTNO – MOJE MIASTO”
W listopadzie dzieci z klasy II a rozpoczęły realizację Innowacji Pedagogicznej pt. „ Kutno – moje miasto”. Poznały już historię powstania miasta oraz jego herbu.
Pierwszaki w Pałacu Saskim
Kolejna lekcja pierwszoklasistów w ramach Uniwersytetu Dziecięcego przy Muzeum „Pałac Saski w Kutnie”.
Podczas drugich zajęć uczniowie poznali historię miejskich herbów.12
Klasa 1a znów w akcji!
Zakręcone literki to kolejne zadanie wykonane przez uczniów w ramach innowacji „Literki w akcji”.
Pierwszoklasiści pilnie trenowali rozpoznawanie i zapisywanie liter. Do zadania wykorzystali nakrętkę, plastelinę i pociętą słomkę.
Było to doskonałe ćwiczenie motoryki małej, rozwijające precyzję ruchów i sprawność manualną.7
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Literki w akcji”
13 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niewidomych.
W związku z tym uczniowie klasy 1 b, uczestnicząc w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji” rozpoczęli zajęcia od rozmowy na temat alternatywnych form komunikacji, takich jak pismo Braille’a oraz pokazem planszy z przykładami liter. Uczniowie pracowali w parach, analizując swoje wytłaczanki, odtwarzali wybrane litery, umieszczając kasztany w odpowiednich miejscach. Po zadaniach w parach, uczniowie pracowali w dwóch grupach, tworząc wyrazy z poznanych liter - jedna litera - jedna wytłaczanka.
Zajęcia miały na celu rozwijanie umiejętności pracy w zespole.
Uczniowie poznali alternatywne formy komunikacji, doskonalili umiejętności manualne, tworząc wyrazy i prezentując swoje prace.
Zajęcia zwiększyły świadomość o wyzwaniach, z jakimi mierzą się osoby niewidome.
11
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 2024 r. delegacja naszych uczniów brała udział w pięknych miejskich obchodach Święta Niepodległości
Nauka przez eksperyment
Uczniowie klasy 3 b na kilku kolejnych zajęciach, w niecodzienny sposób zdobywali wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej. Trzecioklasiści pracowali metodą obserwacji i eksperymentu. Głównym tematem naszego projektu były rośliny uprawne. Dzieci segregowały przyniesione przez siebie warzywa i zboża zgodnie z kategoriami. Samodzielnie i w grupach, wykorzystując zmysły: węchu, dotyku, smaku i wzroku, badały właściwości roślin. Określały smak, zapach, soczystość oraz ich twardość. Poprzez praktyczne działanie sprawdzały zawartość cukru, skrobi oraz tłuszczu w przyniesionych plonach. Uczniowie w młynku mielili pszenicę, na tarce ścierali ziemniaki, natomiast wałkiem ugniatali rzepak i słonecznik. W ten sposób udało się wytworzyć kaszę mannę, mąkę ziemniaczaną oraz wycisnąć na kartkę tłuszcz z roślin oleistych. Wszystkie spostrzeżenia z przeprowadzonych badań zostały spisane przez grupy w formie wniosków. Utrwaleniem samodzielnie zdobytej wiedzy było przygotowanie map myśli.
17
Narodowe Święto Niepodległości
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
20
„Czytam sobie z radością”
8 listopada w ramach realizacji programu „Czytam sobie z radością” uczniowie klasy 1a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.
Pierwszoklasiści z uwagą wysłuchali treści książek przeczytanych przez panie bibliotekarki, a następnie wykonali kolorowe plakaty.
6
Pierwsza pomoc przedmedyczna w klasie 2B
28 października br. uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, (w ramach innowacji pedagogicznej ,,Mały Ratownik’’), które poprowadziła ratowniczka OSP Wierzbie oraz sztab WOŚP Kutno pani Zosia Pasikowska.
Pani Ratownik zademonstrowała sposoby udzielania pierwszej pomocy, a następnie uczniowie pod jej czujnym okiem mogli sami wykonać wszystkie zaprezentowane ćwiczenia. Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Dzieci zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie oraz utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie