• "Nocka w szkole"

• 20 czerwca uczniowie klasy Ib późnym popołudniem przybyli do szkoły. Dzieci zamiast plecaków wypchanych książkami, przyniosły ze sobą poduch, kocyki i karimaty. Na początku uczestniczyły w podchodach przygotowanych przez harcerzy. Dzieciaki zdobywały wiedzą nt. bezpiecznych wakacji,  wykonywały zadania, szukały skarbu. Po powrocie do szkoły chłopcy wspólnie z tatusiami rozegrali mecz piłki nożnej. Dzieci mogły również rozwijać swoją pasję plastyczną, bawić się, korzystać ze sprzętu sportowego. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Na zakończenie pierwszoklasiści oglądali film "Zwierzogród" i jak w prawdziwym kinie zajadali się popcornem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że w przyszłym roku należy  powtórzyć takie spotkanie.

• Dzień Pustej Klasy

• Dzień Pustej Klasy to święto edukacji w naturze obchodzone co roku w czerwcu. Tego dnia dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

• XV Festyn z okazji Dnia Dziecka

• We wtorek 6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie odbył się XV już Festyn z okazji Dnia Dziecka. W tym dniu Dyrektor, Nauczyciele oraz Pracownicy Szkoły wspólnie z Radą Rodziców przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, m.in.  ściankę wspinaczkową, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z liną,
            a nawet fotobudkę 360 stopni. Chętni uczniowie mogli pomalować sobie buzię czy zapleść kolorowe warkoczyki. Na fanów motoryzacji czekała nie lada gratka - pokaz kultowych samochodów i motocykli.

Festyn w Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie to połączenie dużej dawki zabawy z odrobiną nauki. Uczniowie klas I – VIII wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy, byli również świadkami fascynujących doświadczeń w kąciku chemika. Dużo dobrych rad na temat bezpieczeństwa mogli także usłyszeć od przedstawicieli Straży Pożarnej.

Na wszystkich uczestników festynu czekały również potrawy z grilla, przepyszne ciasto drożdżowe
            i donaty, wata cukrowa, a także chrupki, chipsy, popcorn oraz owoce i warzywa.  Dla spragnionych przygotowano poczęstunek wodą mineralną, wodą z sokiem i najlepszą pod słońcem lemoniadą.

XV Festyn z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziców, Nauczycieli, ale także dzięki hojności darczyńców, którymi byli: Pan Zbigniew Burzyński - Prezydent Miasta Kutno, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 w Kutnie, Firma Animex Foods, Firma Kellogg's, Firma Polfarmex, Sala bankietowa Paola, Sklepy Dino, Firma Koniarek, Restauracja Elida, Sklep hydrauliczny ADMAR, Pan Krzysztof Skonieczny, Pani Monika Walczak i Pan Dariusz Fijałkowski, Hurtownia rybno - spożywcza SARDINES – Pani Sylwia Kłosińska, Hurtownia owoców i warzyw – Pani Joanna Kaźmierczak.

Dziękujemy za obecność Panu Jarosławowi Kotlińskiemu - Naczelnikowi Wydziału Edukacji Miasta Kutno. Szczególne podziękowania za uatrakcyjnienie festynu kierujemy do Grupy AMCAR, motocyklistów oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Kutnie. Za współpracę i pomoc przy organizacji festynu pragniemy podziękować także Komendantowi Hufca ZHP w Kutnie – Panu Krystianowi Olęckiemu i Salonowi Zabaw LEO MARKET.

• Piknik klasy I b

• Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I b uczestniczyli w pikniku klasowym, zorganizowanym w ogrodzie Państwa Kamelów. Dzieci brały udział w wielu grach i zabawach, próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej, przeciągały linę, korzystały z huśtawek. Całość imprezy uświetniło ognisko z kiełbaskami i słodki poczęstunek. Dzisiejszy dzień dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, za co szczególne podziękowanie składamy miłym gospodarzom.

• Dzień Dziecka w I a

• Z okazji Dnia Dziecka rodzice uczniów klasy I A w dniu 31maja 2023 r. zorganizowali dzieciom zajęcia warsztatowe w pizzerii  Da Grasso. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali pizzę, a po jej wypieczeniu i zjedzeniu otrzymali dyplom Małego Kucharza.