• Warsztaty dietetyczne

• W ramach edukacji zdrowotnej z wychowania fizycznego, odbyły się warsztaty dietetyczne, które poprowadził dietetyk i trener personalny Pan Przemysław Sobiński. Uczniowie z klasy 8a dowiedzieli się jaki wpływ na zdrowie ma odpowiednie odżywienie oraz aktywność fizyczna. Mieli możliwość spróbowania i porównania sobie różnych produktów. Uczniowie zauważyli największą różnicę w ilości cukrów w produktach. Uświadomili sobie, że ważne jest czytanie etykiet danego produktu i w miarę możliwości wybranie zdrowszego.

• Wycieczka do młyna

• W czwartek 30 marca uczniowie klasy 6 zwiedzali zabytkowy młyn Państwa A. i S. Jujka. Wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach oraz poznali tajniki produkcji mąki. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe prezenty.

• Szkolenie edukacyjno-obronne przed atakującymi psami

• We wtorek w naszej szkole odbyło się szkolenie edukacyjno-obronne przed atakującymi psami. Uczniowie zdobyli wiedzę, jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem oraz jakie są najczęstsze powody ataku czworonoga. Dodatkową atrakcją był pokaz tresury psa na posłuszeństwo. Psy biorące udział w szkoleniu pozwalały się przytulać i głaskać, co wywołało wśród uczniów ogromną radość.

• Marzanna w IIa

• Uczniowie klasy 2a rozmawiali o dawnej tradycji topienia Marzanny i samodzielnie wykonali ekologiczną Śmiercichę z drewnianych łyżek i bibuły.

• Dzień bez plecaka

• Pierwszy dzień wiosny to Dzień bez plecaka i doskonały moment by pokazać swoją kreatywność!

Dzisiaj uczniowie zastępowali tradycyjny plecak dowolnym przedmiotem

Okazało się, że wyobraźnia nie ma granic!…

• Koncert muzyki meksykańskiej

• W miniony wtorek w naszej szkole odbył się cykliczny koncert muzyczny, przygotowany przez  muzyków Filharmonii Łódzkiej. Tym razem uczniowie poznali muzykę meksykańską.

• "Twoja krew moje życie"

• Na początku marca br. uczniowie klas I - III wzięli udział w akcji edukacyjnej Twoja krew, moje życie, organizowanej w ramach programu polityki zdrowotnej  pod patronatem Ministerstwa Zdrowia. Celem projektu edukacyjnego było promowanie honorowego krwiodawstwa, obalenie mitów związanych z oddawaniem krwi oraz kształtowanie pozytywnych postaw prospołecznych wśród uczniów. Podczas zajęć prowadzonych przez wychowawców dzieci obejrzały prezentacje multimedialne, rozwiązywały zagadki z  książeczek, przeczytały komiks, grały w grę edukacyjną oraz wykonały prace plastyczne podsumowujące zajęcia, za które otrzymały drobne nagrody rzeczowe w ramach prowadzonej kampanii.

• Warsztaty malarskie w I b

• 9.03.2023 r. uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w warsztatach malarskich prowadzonych przez P. Magdalenę Kamelę. Dzieci miały okazję rozwijać swoje zdolności plastyczne malując koszulki. Pierwszoklasiści wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Pod czujnym okiem Pani Magdy powstały koszulkowe dzieła sztuki.

• Dzień Kobiet

• 8 marca wszystkie mniejsze i większe kobiety obchodziły swoje święto. Z tej okazji męska część społeczności szkolnej kwitkami, słodkościami i laurkami okazała szacunek swoim koleżankom.

• Bezpieczeństwo w sieci

• W piątek gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji
            w Kutnie.  Spotkanie dotyczyło zagrożeń w Internecie oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.  Uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne pt. „Tajemnicza sieć pająka”,
            w której opisane są  zagrożenia, z jakimi młodzi mogą się spotkać serfując w sieci.

Pamiętajmy! Wszystkie treści umieszczone w sieci są dostępne dla innych w bardzo krótkim czasie, a wpisy, nawet jeśli zostaną usunięte, to ich kopie (np. w postaci zrzutu ekranu) pozostaną do odtworzenia.

• Spektakl online pt. Dzieci sieci. Plik i Folder na tropie kłopotów w internecie.

•  Plik i Folder na tropie kłopotów w internecie.W dniu 2 marca klasa 4b miała przyjemność obejrzeć spektakl online pt.Dzieci sieci. Plik i Folder ne tropie kłopotów w internecie. Spektakl to opowieść o przygodach kilkunastoletniego rodzeństwa związanych z korzystaniem z internetu. Mama i siostra bardzo niepokoiły się o Mateusza, który zaczął za dużo czasu spędzać w sieci, stał się rozkojarzony, tajemniczy i bardzo nerwowy. Na pomoc bratu siostra wezwała dwóch sympatycznych pomocników o imionach Plik i Folder. Dzięki ich pomysłom udało się pomóc dziewczynce odzyskać brata, który jest radosny jak dawniej i spędza z nią czas na wspólnych zabawach. Po spektaklu Plik i Folder rozmawiali z uczniami m.in. o tym jak poznać, że ktoś nadużywa internetu, nt. alternatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz rozsądnych pomysłów na wykorzystanie internetu.