• Leader100SPORT

• Uczniowie klasy 1 b zdobywają kolejne kompetencje w realizowanym projekcie "Leader100 SPORT – Przez sport do kompetencji".

• Niezwykli goście

• 21 lutego w naszej szkole odbyło się bardzo ważne wydarzenie - Dzień Otwarty. Rodziców i przyszłych pierwszoklasistów przy wejściu głównym witali starsi koledzy i koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.Odwiedzono wszystkie sale lekcyjne. Przyszli uczniowie korzystali z przygotowanych gier, robotów, teatrzyków, klocków, kart, mikroskopu, szachów oraz ze sprzętu sportowego w sali gimnastycznej.

Dziękujemy za Waszą obecność

Do zobaczenia we wrześniu!

Dziękujemy również za pomoc Sali Zabaw LEO-Market

• Czy matematyka może przydać się w kuchni?

• Warsztaty w 2 a

• Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach robienia ekologicznych mydełek.Oprócz dobrej zabawy, była też spora dawka wiedzy o dobroczynnych właściwościach kwiatów i ziół. Za przeprowadzenie zajęć dziękujemy pani Magdzie.

• Bal karnawałowy

• W miniony czwartek do naszej szkoły zawitali niezwykli goście. Wśród pląsających na parkiecie podczas  balu karnawałowego,  można było zauważyć Spidermena, Wednesday, Supermana, księżniczki, policjantów i wiele różnych postaci z bajek.

• Zaproszenie do tańca

• 7.02.2023 r. do naszej szkoły zawitali artyści Filharmonii Łódzkiej.

Dzieci z klas młodszych uczestniczyły w pokazie tańca towarzyskiego i nowoczesnego. Dużo emocji wzbudził breakdance oraz nauka tańca w parach.

Niektórzy uczniowie mieli możliwość spróbować swoich sił na parkiecie

• Klasa 2 a poznaje Teatr Kamishibai

• Klasa 2a poznaje magię papierowego teatru dzięki udziałowi w grancie "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".Uczniowie zapoznają się z Teatrem Kamishibai, poznają historię szkoły, rozmawiają na temat szkoły marzeń, a wszystko to by stworzyć "Bajkę o Piątce".

• 1 b na tropie matematyki

• Miejskie granty oświatowe pod hasłem „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga - Kutnowskie Granty Oświatowe”

3.02.2023 r.  klasa 1 b rozpoczęła realizację grantu: "Gdzie mieszka matematyka". Podczas pierwszych zajęć dzieci poszukiwały matematyki w kuchni, muzyce,  architekturze, ciele człowieka. Uczniowie mieli możliwość zgłębiać wiedzę dzięki filmikom, doświadczeniom i symulacji.  Podczas zajęć szacowali ilość przygotowania ciast z podanych produktów, ceny  gotowych wypieków. Mierzyli proporcje  własnego ciała, wygrywali  rytmy. Zapoznani zostali także ze schematem człowieka witruwiańskiego stworzonego przez Leonardo da Vinci.

• Lekcja patriotyzmu

•

Jak co roku nasza szkołą wzięła udział w akcji "BohaterON w Twojej Szkole 2022" realizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! Wydarzenie to upamiętnia 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.