• Ślubowanie klas I

          • Ślubowanie uczniów klas pierwszych to wyjątkowy i niezapomniany dzień. W naszej szkole odbyło się ono 28 października 2022 r. Uroczystość rozpoczęto powitaniem zaproszonych gości, w szczególności Pana Jarosława Kotlińskiego- Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kutno,  Pani Agnieszki Szczech Wizytatora  Delegatury Kuratorium Oświaty  w Łodzi z siedzibą w Kutnie oraz rodziców i pierwszoklasistów.

            Specjalnie na tę okazję dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały swój pierwszy w murach naszej szkoły program artystyczny.  Podczas występu młodzi artyści recytowali wiersze o szkole, wzorowym postępowaniu uczniów, zasadach ruchu drogowego i o swojej ojczyźnie. Z wielką radością i zaangażowaniem śpiewali piosenki. Po części artystycznej wprowadzono poczet flagowy i odśpiewano hymn państwowy. Następnie dzieci złożyły Ślubowanie i zostały pasowane przez pana naczelnika i panią wizytator na uczniów.  Otrzymały także pamiątkowe dyplomy i upominki od gości.

            Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek do klas.

            „Najtrudniejszy pierwszy krok” na ścieżce edukacji, o którym śpiewali pierwszoklasiści, został odważnie wykonany.

            Drodzy Uczniowie, przed Wami kolejne wyzwania.  Życzymy Wam wielu sukcesów, radości w zdobywaniu wiedzy oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

          • Warsztaty kulinarne

          • Udział uczniów kl. 3b w warsztatach robienia surówek, sałatek i koktajli, soków owocowo-warzywnych oraz pieczenia babeczek w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie

          • "Warzywa i owoce na naszych stołach".

          • Udział uczniów kl.3b w tworzeniu surówek, sałatek, koktajli, soków owocowo-warzywnych oraz w pieczeniu babeczek w Zespole Szkół Zawodowych Nr. 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie

          • Goście z Zakładu Karnego w Garbalinie

          • W dniu 24.10.2022 r. odbyły się zajęcia z  wychoawcą w klasie 5b z udziałem gości z Zakładu Karnego w Garbalinie. Zajecia poprowadziła por. Oliwia Trzeciak mama jedenej z uczennic wraz ppor. Darią Sadowską Rzecznikiem Prasowym Zakładu Karnego w Garbalinie. Panie opowiadały uczniom o swojej wyjątkowej pracy.

          • Zaćmienie słońca

          • Zaćmienie słońca to niecodzienne zjawisko,o tym przekonali się uczniowie klasy 2a.Obserwacja wywołała wiele emocji. W końcu nie codziennie słońce przypomina swym kształtem księżyc 🌒

          • VII OGÓLNOPOLSKA AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”

          • We wtorek 25 października nasza szkoła przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, czytając swoje ulubione książki. Akcja sprzyjała integracji i była wspaniałą okazją do polubienia książek i czytania. Uczniowie z Ukrainy, którzy w tym roku szkolnym rozpoczęli naukę języka polskiego w oddziale przygotowawczym, również wzięli udział w tym wydarzeniu. W ramach akcji poznali fragmenty opowiadania Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją” w wersji polskiej i ukraińskiej.

          • POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

          • 25 października uczniowie klas drugich – Małgorzata Irach i Borys Lewandowski wzięli udział                 w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie zorganizowanym przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Łodzi w ramach XV edycji „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie, gdzie uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o bezpieczeństwie oraz pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Małgosia i Borys dzielnie walczyli zgodnie z zasadami fair - play, ale przede wszystkim bardzo dobrze się bawili. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

          • Dzień dyni w I B

          • 24.10.2022 r. klasa Ib uczestniczyła w niezwykłych zajęciach. Tematem przewodnim całego dnia była dynia i zdrowy styl życia. W klasie gościliśmy panią dietetyk Annę Wikińską. Nasz wyjątkowy gość, bardzo ciekawie omówił piramidę żywieniową oraz wartości odżywcze owoców  i warzyw, w szczególności dyni. Pani Ania przygotowała   zagadki, a także przeprowadziła tematyczne zabawy ruchowe. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wspólne oddzielenie produktów zdrowych  od niezdrowych oraz przygotowanie przez każde dziecko własnego „zdrowego talerza””.  Wiedza dzieci została nagrodzona dyplomami  wykonanymi przez p. Anię. 

            W klasowe święto dyni i promocje zdrowia włączyli się również inni rodzice. Dzieci miały okazję posmakować zupy dyniowej, dyni marynowanej, dżemu i ciasteczek- oczywiście dyniowych.

            Dużo radości dostarczyło uczniom  wydrążenie  pestek z dyni, które po wysuszeniu będą zdrową przekąską podczas przerw. Na zakończenie dyniowego święta dzieci zdobiły przyniesione przez siebie dynie. Powstały wspaniałe prace, które zdobią klasę.

          • Lapbooki w klasie II b

          • Jesień to doskonały temat do stworzenia książki tematycznej - lapbooka. Dlatego uczniowie klasy II b podczas zajęć wykonali swoje lapbooki, utrwalając wiadomości o aktualnej porze roku. Praca cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, dlatego czekamy na kolejną porę roku i kolejnego lapbooka. 

          • Spektakl proekologiczny "Zaplastikowani"

          • 19 października klasa II b wybrała się do Biblioteki Miejskiej na spektakl proekologiczny "Zaplastikowani" w wykonaniu Teatru ECO Studio z Opola. Tematyka spektaklu dotyczyła segregowania odpadów i dbałości o nasze środowisko. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy segregować odpady do wyznaczonych pojemników oraz czym skutkuje pozostawianie śmieci w lasach. Spektakl cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na koniec wykonano zdjęcie pamiątkowe, a uczniowie zostali obdarowani książkami.

          • Europe CodeWeek

          • W dniach od 8 do 21 października 2022 r.  nasza szkoła przyłączyła  się do  realizacji zadań w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania- Europe CodeWeek. CodeWeek to największe programistyczne wydarzenie w Europie, którego głównym założeniem jest poszerzenie kompetencji uczniów i nauczycieli z obszaru kodowania i programowania. Programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych.

            W naszej szkole uczniowie szyfrowali i odkodowywali zapisane informacje  na matematyce, przyrodzie,  języku angielskim, wychowaniu fizycznym w bibliotece i świetlicy oraz na zajęciach edukacji   wczesnoszkolnej. Na informatyce uczniowie klas 4, 5 i 6 tworzyli kreatywne prace z użyciem długopisów 3D,  klasy  6 doskonaliły programowanie wizualne poprzez grę ScottieGo  natomiast klasy  7 i 8 i 4 b budowały i programowały roboty Lego. W klasach pierwszych dzieci programowały kolorami  Ozoboty.

            Efektem podjętych działań jest zdobycie certyfikatu Europe CodeWeek.

          • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

          • Najmłodsi uczniowie Oddziału Przedszkolnego odwiedzili Bibliotekę Szkolną, zapoznali się z jej księgozbiorem, pracą bibliotekarza oraz wypożyczyli najpiękniejsze bajki i baśnie.

          • Certyfikat

          • 30 września nasza szkoła czynnie włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych, uczestniczyli w gimnastyce śródlekcyjnej oraz tanecznej przerwie. Podjęte działania miały na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Nasze zaangażowanie zostało nagrodzone przyznaniem szkole Certyfikatu.

          • Odwrócona lekcja

          • Dzień Edukacji Narodowej to dobra okazja do zamiany ról! Przekonali się o tym uczniowie z klasy 2a, którzy to poprowadzili piątkowe lekcje języka polskiego i plastyki.Zabawa była tak dobra,że w kolejnym tygodniu była kontynuacja i tym razem dzieci wraz z wychowawcą rozwiązywali skomplikowane matematyczne łamigłówki i gimnastykowali się w ramach wf.

          • Warsztaty jogi

          • "Możemy być tu i teraz! Niczego na zapas nie da się zrobić!" - tak zakończyło się spotkanie z jogą w klasie 2a.Rozciągnie, poszukiwanie sposobów na koncentrację, równowaga, relaksacja, ale i sposób na szybsze pozbycie się kataru, to niektóre punkty z warsztatów, które poprowadziła mama naszej uczennicy.Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję poszukiwania tego co ważne!

          • Czwartki Lekkoatletyczne

          • 18 października zakończyła się jesienna runda Czwartków Lekkoatletycznych. Dziękujemy wszystkim zawodnikom biorącym udział w rozgrywkach za zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki za sukcesy w rundzie wiosennej.

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników szkoły. Z tej okazji klasy piąte pod kierunkiem p. Anny Marchewki przygotowały uroczystą akademię. W imieniu całej społeczności uczniowskiej, piosenkami i wierszami piątoklasiści wyrazili wdzięczność za trud nauczania i wychowania. Wielu wzruszeń dostarczyli uczniowie z oddziału przygotowawczego, którzy wykonali piękną pieśń w języku ukraińskim. Na zakończenie uroczystości p. Dyrektor Przemysław Cybulski podziękował nauczycielom oraz pracownikom niepedagogicznym i nagrodził ich za efektywną pracę.

          • Dzień Drzewa

          • 10 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. W ramach tego święta w całej Polsce prowadzona jest akcja sadzenia i ochrony drzew, tak by zainspirować młodych ludzi do podejmowania działam proekologicznych. W Szkole Podstawowej nr 5 z tej okazji uczniowie wzięli udział w licznych pogadankach na temat ochrony drzew, zabawach, zagadkach o tematyce przyrodniczej, wykonano prace plastyczne, a także uczniowie dokonali obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie wybierając się na spacery do pobliskiego parku.

          • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

          • W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas IV – VIII na lekcjach języka angielskiego uczyli się powitań, podziękowań i liczebników 1-10  m.in. po ukraińsku, hiszpańsku, włosku, czesku, duńsku itd.. Słuchali znanych piosenek wykonywanych w kilkunastu językach obcych, a także sami śpiewali utwór „Panie Janie” po angielsku, niemiecku i francusku. Ponadto uczniowie poznali również wiele ciekawostek dotyczących języków obcych.

            Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie udowodnili, że znają już wiele niemieckich słówek, chociaż uczą się tego języka od niedawna. Przekonali się przy okazji, że wiele wyrazów wygląda i brzmi podobnie w wielu językach.

            Celem przedsięwzięcia było propagowanie nauki języków obcych wśród uczniów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie
      • (024) 253-30-72
      • ul. Łęczycka 11 99-300 Kutno Poland
      • Administrator Danych Osobowych Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza ul. Łęczycka 11, 99-300 Kutno reprezentowana przez Dyrektora. Kontakt listowny: ul. Łęczycka 11, 99 - 300 Kutno Kontakt telefoniczny (024) 253-30-72 E-mail: sp5@edu.kutno.pl Inspektor Ochrony Danych Pan Paweł Łuczak E-mail: iodo@iodo.kutno.pl
    • Logowanie