• #CodeWeek

• Nasza szkoła już po raz kolejny dołączyła do miliona organizatorów i uczestników Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Uczniowie podczas lekcji przyrody, matematyki, wychowania fizycznego, języka angielskiego i  informatyki rozwijali swoje kompetencje cyfrowe w szczególności kodowanie, programowanie i projektowanie z zastosowaniem długopisów 3 D.

W klasach I- III dzieci wykonywały kodowane rysunki, pokonowały zaszyfrowany tor przeszkód, programowały wizualnie drogę robota.

• Spotkanie z żołnierzami

• 16.10.2023 r. klasę II b odwiedzili rodzice naszego ucznia Piotrusia Wikińskiego. Państwo Wikińscy są zawodowymi żołnierzami. Pan Daniel Wikiński  jest młodszym chorążym JW  4393 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej. Pani Ania Wieteska Wikińska jest st. sierżantem JW  4395 Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo- Ratowniczego 1 dywizjonu lotniczego. Nasi niezwykli goście przybliżyli nam swój zawód, a zwłaszcza specyfikę i ogromne znaczenie służb powietrznych. Zwrócili także uwagę na szacunek do symboli narodowych oraz cechy charakteru każdego żołnierza. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz ekwipunku wojskowego. Uczniowie mieli okazję przymierzyć maskę gazową, różnorodne hełmy, sprawdzić ciężar spadochronu. Oglądali również sprzęt umożliwiający transport poszkodowanego na pokład śmigłowca oraz podręczne wyposażenie żołnierza. Pokaz swojej codziennej pracy, Państwo Wikińscy  udokumentowali zdjęciami i ciekawymi filmikami.
            Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli gościom podziękowania za przekazaną wiedzę, poświęcony czas i lekcję patriotyzmu.

• Pierwsza pomoc

• Dzisiaj tj.26 września br. uczniowie klasy 2a gościli na zajęciach strażaków z OSP w Komadzynie, którzy przybliżyli dzieciom swoją pracę. Następnie przeprowadzili wspaniały pokaz i ćwiczenia praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki zajęciom dzieci oswoiły się z tematem pierwszej pomocy i będą umiały rozpoznać zagrożenie.

Serdecznie dziękujemy za pokaz i wspólny czas!!!❤️

• Warsztaty profilaktyczne

• 19 września br. uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych ph."Cukierki". Zajęcia na temat kontaktów z nieznajomymi przeprowadziła  p. Anna Pietrzykowska - psycholog. Podczas warsztatów dzieci brały udział w zabawach, ilustrowały bajkę,  ale przede wszystkim utrwaliły ważne zasady postępowania w kontaktach z nieznajomymi osobami.

• Spotkanie z Rafałem Klimczakiem - autorem książek dla dzieci.

• W dniu 18 września br. uczniowie klasy 2 a i 2 b wzięli udział w spotkaniu autorskim z Rafałem Klimczakiem - autorem książek dla dzieci.

Rafał Klimczak mieszka w Żychlinie, zaś rynek wydawniczy podbił serią książek o przygodach wyjątkowych bohaterów - Nudzimisiów.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i chętnie zadawali pisarzowi najrozmaitsze pytania związane z jego pracą zawodową.

• Pierwsza pomoc w klasie 2B i w klasie 3B

• Warsztaty dla dzieci w tym wieku pomagają oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy.

Dzięki uprzejmości Pani Ani - mamy ucznia naszej szkoły, dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

.

• ZBIERAMY TALENCIAKI - DRUGA EDYCJA!

• Nasza Szkoła bierze udział w kolejnej edycji akcji "Szkoły Pełne Talentów", prowadzonej przez Lidl Polska. Akcja rozpoczyna się 1 września 2023r. i potrwa do 15 listopada 2023r.

Zabawa polega na zbieraniu Talenciaków, czyli kuponów wydawanych w sklepach Lidl za zakupy o wartości minimum 50 zł zawierające choć jeden owoc lub warzywo. Celem akcji jest wspieranie uczniów w odkrywaniu i rozwijaniu swoich pasji oraz zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły.

Talenciaki można aktywować na stronie Lidl.pl/Szkoly, wykorzystując kod numeryczny, lub skanując z nich unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły. Kupon można również przynieść do sali nr 13. Zapraszamy do zabawy!

• Informacja dot. Punktu Przedszkolnego nr 3 w Kutnie

• UWAGA ZMIANA!!!

Zajęcia w Punkcie Przedszkolnym nr 3 w Kutnie rozpoczynają się w dniu 01.09.2023r.
            w godz. 6:30 - 16:30.

Rodziców dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego nr 3
            w Kutnie zapraszamy na spotkanie z wychowawcami w dniu 31.08.2023r.
            o godz. 16:30  (sala nr 9).

4 września 2023 r.

Uroczyste Zakończenie Roku Szk

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

dla uczniów klas I - VIII

odbędzie się na sali gimnastycznej o godz. 9.00.

Po niej uczniowie wraz z wychowawcą przejdą do klas

na krótkie spotkanie informacyjne.