• Rekrutacja

• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie informuje, że
            w zakładce  REKRUTACJA znajdują się zarządzenia Prezydenta Miasta Kutno, harmonogram rekrutacji, zgłoszenie i wnioski do Punktu Przedszkolnego nr 3 i do klasy I na rok szkolny 2022/2023.

W dniach 14.02.2022r. – 25.02.2022r. – składanie zgłoszeń do klasy I (dotyczy dzieci z obwodu).

W dniach 28.02.2022r. – 11.03.2022r. – składanie wniosków do punktu i szkoły.

Listy kandydatów zakwalifikowanych/niezakwalifikowanych,  przyjętych/

nieprzyjętych będą wywieszone zgodnie z harmonogramem, który znajduje się
            w zakładce Rekrutacja.

• Bezpieczne ferie

• 10 lutego odbył się apel pod hasłem „Bezpieczne ferie”, podczas którego uczniowie przypomnieli, w jaki sposób należy zachowywać się podczas zimowych zabaw. Zaprezentowali przestrogi przed różnymi niebezpieczeństwami, jakie mogą napotkać dzieci w okresie zimowym.  Uczniowie naszej szkoły mogli również powtórzyć i utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze.  Apel obejrzeli uczniowie klas I - IV oraz dzieci z punktu przedszkolnego. Apel przygotowała klasa IV A pod kierunkiem pana Mirosława Marchewki i pani Pauliny Sądej.

• Walentynki

• Walentynki tuż tuż, dlatego uczniowie z klas 1-3 mieli okazję wyrazić swoją sympatię wrzucając list do poczty walentynkowej.Dzisiaj z pomocą szkolnej wróżki, walentynki trafiły do adresatów sprawiając tym radość i uśmiech na twarzy.Życzymy wszystkim naszym uczniom oraz pracownikom szkoły by nie tylko 14 lutego czyli,że są kochani.

• Bal karnawałowy

• Uczniowie z klasy 1a ostatni dzień przed feriami spędzili na zabawie.Pyszny poczęstunek, tańce, śpiewanie i zabawa przy Just Dance, to część atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas balu karnawałowego.Oprócz zabawy, uczniowie dekorowali klasę, a na koniec pomagali w porządkowaniu.Oby wrócili po feriach z takimi uśmiechami, jak dziś opuszczali mury szkoły.

• W ramach obchodów DBI  podjęliśmy następujące inicjatywy:

1.  Uczniowie oglądali filmiki  edukacyjnych

- „3…2…1…. Internet”

- „Owca w sieci”

- „Sieciaki. pl

2. Klasa 5 wykonała prezentację multimedialną nt.  Bezpiecznego Internetu i netykiety.

3.Zorganizowaliśmy  konkurs plastyczny „Bezpieczny w sieci”.

4.Wykonaliśmy Kodeksy zasad odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

5. We wszystkich klasach odbył się pogadanki tematyczne.

• Pożegnania nie muszą być smutne

• O tym,że pożegnania nie muszą być smutne przekonali się uczniowie klasy 1a.Ostatni dzień razem minął w atmosferze dobrej zabawy i mimo łez na pożegnanie,to dzieci ten dzień będą wspominały z radością i uśmiechem na twarzy.Antosiu,życzymy Ci wspaniałych kolegów i koleżanek w nowej szkole:)