• Warsztaty artystyczne w MDK-u

• Dnia 17 maja, uczniowie z klasy II B oraz III A po raz ostatni uczestniczyli w warsztatach artystycznych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. W ramach warsztatów plastycznych wykonywano prezent - Laurkę dla mamy. Na zajęciach tanecznych uczniowie śpiewali piosenki ludowe oraz tańczyli polskie tańce narodowe. Podczas zajęć teatralnych nagrano dwa przedstawienia - "Kukunamuniubęc" oraz "Smerfolandię" - obydwa przedstawienia można obejrzeć na kanale Youtube - link poniżej:

• "Biblioteka - świat w jednym miejscu"

• Utalentowana artystycznie BLANKA, zdobyła II miejsce w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,Biblioteka - świat w jednym miejscu" zorganizowanym z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek 2022 przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, Bibliotekę Pedagogiczną w Zgierzu Filia w Kutnie oraz Szkołę Podstawową nr 9 im. Wł. Jagiełły w Kutnie pod patronatem Prezydenta Miasta Kutno. Gratulujemy!

• ,,Kwiatki na Dzień Matki 2022"

• Laureatka konkursów plastycznych

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4a BLANKA PAKULSKA otrzymała NAGRODĘ GŁÓWNĄ w konkursie plastycznym ,,Kwiatki na Dzień Matki 2022" organizowanym przez KDK! Nagrodą są warsztaty florystyczne dla laureatki i jej mamy.

• ,,Wiosenny Pejzaż"

• Zuzanna Różycka z klasy 7 otrzymała Nagrodę Główną w konkursie plastycznym pt. ,,Wiosenny Pejzaż". Organizatorem konkursu był KDK. Laureatce, serdecznie gratulujemy!

• Dla Biało - Czerwonej

• Aleksander Banasiak z klasy 3 b zdobył III miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Hufiec  ZHP Kutno z okazji Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja.

• Klasowe muzykowanie

• Uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w niecodziennych zajęciach muzycznych poprowadzonych przez Panią Magdalenę  Grabowską, mamę jednej z uczennic. Nasz niezwykły gość w ciekawy sposób wprowadził dzieci w świat rytmu i dźwięków. Uczniowie nie tylko śpiewali i bawili  się w rytm muzyki, ale również zagrali na instrumentach perkusyjnych.

Dziękujemy Pani Magdzie za wspaniale przygotowane zajęcia i świetną zabawę.

• Igrzyska Dzieci w piłce nożnej

• 6 maja dziewczęta rywalizowały w mistrzostwach Kutna- Igrzysk Dzieci
            w piłce nożnej. Zawodniczki zajęły III miejsce.

Reprezentacja:

Maria Banasiak 4a, Anna Gajdowicz 4a, Alicja Kaczmarek 4a, Anna Łucka 4a, Klaudia Marciniak 4a, Olesiak Lena 4a, Blanka Pakulska 4a, Karolina Krajda 6, Zuzanna Maczunder 6.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku😊 nauczyciele WF

• ,,Wiosenny Pejzaż"

• Blanka Pakulska z klasy 4a otrzymała Nagrodę Główną w konkursie plastycznym pt. ,,Wiosenny Pejzaż". Organizatorem konkursu był KDK. Laureatce, serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka do Krakowa

• W dniach 4-5 maja byliśmy na wycieczce w Krakowie. Zwiedziliśmy kopalnię soli w Wieliczce, Centrum Jana Pawła II oraz Sanktuarium w Łagiewnikach, Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny Starego Miasta, a także spacerowaliśmy zabytkowymi ulicami Grodzką, Floriańską, św. Anny czy Jagiellońską, widzieliśmy Barbakan i Mury Miejskie. Odwiedziliśmy również ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego z okazji jego 50 urodzin

• Konkurs geograficzny

• Uczniowie z naszej szkoły w marcu wzięli udział w konkursie geograficznym "Czy znasz kraje Europy? Sąsiedzi Polski", który został zorganizowany przez Zespołu Szkół Nr 1 im.St.Staszica w Kutnie. Uczennica klasy VIb Aleksandra Pietruszka otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Dyplomy za udział otrzymali: Kinga Jankowska VIa, Blanka Pakulska IVa, Sebastian Jankowski V, Zuzanna Różycka VI, Emil Pietruszka VIII. Wszystkim serdecznie gratulujemy.