• Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

• W sobotę 18 czerwca odbył się XXVIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Anna Gajdowicz zajęła 17 miejsce w skoku w dal dziewcząt rocznik 2011. Nikola Komorowska zajęła 18 lokatę w rzucie piłeczką palantową dziewcząt rocznik 2011. Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów i rekordów życiowych.

• Zawody Strzeleckie

• W dniu 15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się zawody strzeleckie organizowane przez Ligę Obrony Kraju. Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie Dominika Zagrosik , Oliwier Guzek, Filip Kula, Wiktor Smyczyński 8a.  Indywidualnie Dominika Zagrosik zajęła II miejsce GRATULUJEMY

• Udzielanie Pierwszej Pomocy

• Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie „Udzielania Pierwszej Pomocy”. Konkurs składał się z dwóch etapów: test wiedzy teoretycznej oraz części praktycznej.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyły:

Im Julia Miksztal

IIm Klaudia Marciniak

IIIm Lena Olesiak

W kategorii klas VII-VIII:

Im Wiktoria Maruszewska

IIm Nikola Kmieciak

IIIm Justyna Marciniak

Organizatorami konkursu są Mirosław Marchewka i Paulina Sądej.

• Mistrzostwa Szkoły w Lekkoatletyce

• W maju odbyły się Mistrzostwa Szkoły klas IV-VI w biegu na 60 m, skoku w dal oraz rzucie piłeczką palantową dziewcząt i chłopców.

Wyniki:

III miejsce Mateusz Guzek

GRATULACJE

• Wycieczka do Ziemi Kieleckiej

• Tę wycieczkę planowaliśmy lata temu. Niestety, wszystko pokrzyżowała pandemia. Wreszcie udało się. Na przełomie maja i czerwca odwiedziliśmy Ziemię Kielecką. Program był bardzo bogaty i zapewnił nam wiele atrakcji. W samych Kielcach widzieliśmy Kadzielnię  i Muzeum Lat Szkolnych St. Żeromskiego. Kiedy zasiedliśmy w ławkach z czasów twórcy, poczuliśmy klimat dawnych lat. Podróż po świecie perełek architektury i cudów natury odbyliśmy w Parku Rozrywki i Miniatur. Chwile zadumy poczuliśmy na Św. Krzyżu. Spacerowaliśmy także Aleją Sław, Jaskinią Raj oraz Aleją Królów i dziedzińcem Zamku Królewskiego w Chęcinach.  Wielką atrakcją  okazał się Jura Park w Bałtowie, który powstał w miejscu ,gdzie odkryto autentyczne ślady dinozaurów. Oprócz  nich  niego  odwiedziliśmy małe safari. Z okien autobusu ,dosłownie na wyciągnięcie ręki ,mogliśmy bliżej  poznać z egotyczne zwierzęta. Ostatniego dnia odbyliśmy "spotkanie " z naszym patronem w jego dworku w Oblęgorku. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcia przy legendarnym  , jednym z najstarszych  dębów w Polsce- Bartku.  Wrażeniami z wycieczki dzielimy się do tej pory.

• Wycieczka do Biskupina

• 7.06.2022 r. uczniowie klasy 3 a i 3 b poznali legendę o Popielu i Mysiej Wieży w Kruszwicy oraz pradawne dzieje osady w Biskupinie. Dzieci brały rownież udział w warsztatach garncarskich.

• Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych

• Trzeciego czerwca odbył się Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. Nikola Komorowska zajęła I miejsce w rzucie piłeczką palantową dziewcząt rocznik 2011. Anna Gajdowicz w skoku w dal zajęła II miejsce oraz I miejsce w biegu na 300m dziewcząt rocznik 2011. Dziewczyny awansowały do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych, który odbędzie się 18-19.06.2022 w Łodzi. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w całym cyklu Czwartków Lekkoatletycznych za walkę i wytrwałość. Nikoli i Ani życzymy POWODZENIA w finale.

• „Bieg po Zdrowie”

• We wtorek 31 maja z okazji Światowego Dnia bez Papierosa uczniowie klas IVa, IVb wzięli udział w „Biegu po Zdrowie”. Akcję tę zorganizowano w ramach programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej klas IV.

Medalistami zostali:

I miejsce Anna Gajdowicz IVa

II miejsce Kacper Derkowski IVb

III miejsce Julia Trzeciak IVb

•  Z okazji Dnia Dziecka
            Rada Rodziców ufundowała dla naszych Uczniów lizaki
            wykonane na tę wyjątkową okoliczność
            w Manufakturze Cukierków w Kutnie.

• Podsumowanie innowacji pedagogicznej

• W minioną środę uczniowie klasy 3 b podsumowali innowację pedagogiczną „Czytanie na śniadanie”. Z tej okazji dzieci przygotowały plakaty i prezentacje swoich ulubionych książek.

• Lekcja przyrody

• Nie zawsze lekcje muszą odbywać się w klasie.Tym razem uczniowie klasy 1a wybrali się na lekcję przyrody do parku.

• Mali artyści

• Uczniowie klasy 1a poczuli się, jak artyści.Tworzyli własne barwy, mieszali kolory by uzyskać niepowtarzalny efekt.Radość z procesu twórczego była ogromna i okazało się,że każdy potrafi być małym artystą :)