• Sztuka cyrkowa

• Sztuka cyrkowa, nauka tańca klasycznego i sprawdzanie swoich możliwości,to część atrakcji, która czekała dziś na uczniów naszej szkoły.Pracownicy Centrum Kultury Gminy Kutno prezentowali pakiet zajęć pozalekcyjnych,w których można brać udział.Uczniowie byli bardzo zaangażowani i chętnie brali udziału w zabawie.

• Bieg po zdrowie

• W dniu 26.04.2022r czworo uczniów wzięło udział w „Biegu po Zdrowie”, organizowanym przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. prof. Zbigniewa Religi w Kutnie i Stowarzyszeniem Transplantacji Serca im. prof. Zbigniewa Religi. Bieg odbywał się w formie sztafety, trasa biegu składała się z czterech odcinków, gdzie każdy uczestnik pokonywał jeden odcinek 450m i odpowiadał na pytanie z matematyki, następnie z biologii, a ostatni z chemii. Jeżeli odpowiedź była prawidłowa następny uczestnik biegł dystans 450m, jeśli odpowiedź była zła następny zawodnik biegł dodatkowe 50m. Drużyna, której czwarty zawodnik przekroczył linie mety wygrywa.

Nasza szkoła zajęła III miejsce, reprezentacja: Karolina Rutkowska 8a, Justyna Marciniak 7a, Zuzanna Różycka 7a i Wiktor Smyczyński 8a, uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Opiekun: Paulina Sądej

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas I-III rozmawiali o ekologii, oglądali filmy nt. degradacji i ochrony środowiska,  wykonali plakaty.

• Świąteczne zabawy w klasie II b

• W dniu 13 kwietnia, uczniowie z klasy II b obchodzili Klasową Wielkanoc. W tym dniu dzieci oglądały prezentację multimedialną" Tradycje Wielkanocne", redagowały życzenia świąteczne, wykonywały karty świąteczne z tradycyjnymi pisankami. Do klasy zawitał zajączek wielkanocny, który zostawił słodkie upominki a zadaniem dzieci było je odszukać. Jako prezent świąteczny dzieci w ubiegłym tygodniu wykonały pojemniki w których posiały rzeżuszkę. Uczniowie zaśpiewali piosenkę "Pisanki, kraszanki" poprzez którą chciały złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły oraz swoim najbliższym.

Zapraszamy do wysłuchania życzeń na kanale youtube (link poniżej)

• Współpraca się opłaca

• W dniu 13.04 dzieci z klasy II B brały udział w zajęciach warsztatowych z pedagogiem szkolnym pod nazwą - "Współpraca się opłaca". Dzieci wykonywały wiele zadań, zabaw grupowych mających na celu zintegrowanie zespołu klasowego poprzez analizę dobrego i złego zachowania.

• "Nasza planeta, nasze zdrowie"

• Nasi uczniowie znaleźli sie w gronie nagrodzonych w Popwiatowym Konkursie Plastycznym "Nasza planeta, nasze zdrowie" organizowanym przez Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kutnie.

• Zagłosuj na naszą pracę

• Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą zachęcają do oddania głosu na swoją pracę plastyczną.Głosować można już jutro, tzn. w sobotę 08.04, w godzinach 12.00-18.00 w Galerii Różanej.

• Turniej „Mistrz gry w warcaby”

• Zakończył się turniej o tytuł mistrza i wice mistrza gry w warcaby dla klas IV-VIII.

Dlaczego warcaby? Ponieważ to gra towarzyska o walorach edukacyjnych, która rozwija inteligencję, zdolności twórcze, logiczne myślenie, wycisza, mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. Współzawodnictwo uczy dzieci nabywania umiejętności taktycznego przewidywania następstw, tworzenia strategii oraz radzenia sobie z porażką.
            Konkurs miał na celu przede wszystkim wyłonienie mistrza i wice mistrza gry w warcaby, ale także zabawowej formy spędzania czasu wolnego, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów poprzez zabawę oraz rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad. Konkurs skierowany był do wszystkich chętnych uczniów klas IV-VIII. System rozgrywek był pucharowy, zawodnik który wygrał mecz przechodził do następnego etapu.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce i tytuł MISTRZA zdobyła Julia Trzeciak IVb

II miejsce WICE MISTRZ- Karol Kanas VIIIa

III miejsce Anna Łucka IVa

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zdobywcy miejsc I-III otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Nad przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Paulina Sądej, Mirosław Marchewka.

• Dzień japoński w klasie III b

• Uczniowie klasy III b już po raz kolejny brali udział w  zajęciach kreatywnej edukacji.  Tematem przewodnim całego  dnia była Japonia. Zajęcia prowadziła Julia Szymczak, uczennica tejże klasy. Julia uczy się języka japońskiego oraz  zgłębia tajniki Kraju Kwitnącej Wiśni. Podczas niezwykłej prezentacji dzieci odbyły podróż na kontynent azjatycki. Na mapie odszukiwały wyspy japońskie, wskazywały sąsiednie państwa,  określały odległość Polski  od różnych krajów. Julia nauczyła dzieci kilku japońskich słów, zapoznała z alfabetem i znakami specjalnymi.  Trzecioklasiści poznali również:  stroje japońskie, najbardziej rozpowszechnione religie oraz położenie geograficzne tego egzotycznego dla nas kraju. Obejrzeli  także krótki filmik z zawodów sumo. Oczywiście nie obyło się  bez degustacji  sushi. Na zakończenie dzieci uczyły się pisma japońskiego.

Jesteśmy dumni, że w naszej klasie jest uczennica z niezwykłą pasją.