• Spotkanie z leśniczym

• 07 października w piątek odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIb i Ia z leśnikami. Panowie interesująco opowiadali na temat życia lasu i zawodu leśnika, zaprezentowali także rekwizyty używane w zawodzie leśnika i trofea myśliwskie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały rekwizyty,

• Warsztaty pizzy

• Warsztaty pizzy to sposób na naukę gotowania i miłego spędzenia czasu.Uczniowie z klasy 2a tworzyli własne kompozycje i kolejno kosztowali wytwory swojej pracy.Okazało się,że taka pizza smakuje najlepiej.

• Sztafetowe Biegi Przełajowe

• We wtorek 04.10.2022 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła zajęła III miejsce.

Reprezentacja: Anna Gajdowiecz, Anna Łucka, Klaudia Marciniak, Lena Olesiak, Klaudia Kaszuba, Julia Miksztal.

• "Sprzątamy dla Polski”

•             4 października nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Akcja odbywa się już po raz czwarty i jest objęta patronatem Premiera i Ministra Edukacji Narodowej oraz Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

• Wycieczka do Łodzi

• W dniu 28.09.2022 roku uczniowie klas 4-6 wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Zwiedzili wystawę w Centrum Nauki "Experymentarium", która pobudziła kreatywność i ciekawość, zachęciła dzieci do zadawania pytań i szukania odpowiedzi w świecie nauki. W Pałacu Izraela K. Poznańskiego uczniowie podziwiali przepiękne wnętrza i eksponaty pochodzące z czasów bardzo bogatej rodziny fabrykantów łódzkich. W Łodzi dzieci zobaczyły wspaniałe fabrykanckie pałace i wille oraz niezliczone wielkomiejskie kamienice. Ostatnią atrakcją wycieczki był park trampolin, gdzie wszyscy aktywnie spędzili czas. Można było się wyszaleć, dać upust energii, pobawić się i potrenować. Wspólne skakanie okazało się dobrą integracją naszej wycieczki.

• Dzień Chłopca

• W miniony piątek Chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji czekało na nich mnóstwo niespodzianek przygotowanych przez koleżanki oraz klasowe rady rodziców. Tego dnia było wesoło i smacznie.

Klasa IIb z okazji Dnia Chłopca udała się na warsztaty tworzenia lizaków do sklepu "Ręcznie zrobione". Uczniowie dowiedzieli się nowych informacji o barwach, aromatach i smakach. Dzieci pod ogromnym wrażeniem obserwowały przygotowywaną masę, a pod koniec warsztatów każdy mógł wykonać własnego lizaka.

Niezwykle ciekawie było rownież w klasie Ib. Dzieci brały udział w warsztatach robienia mydełek. Zajęcia prowadziła p. Magdalena Kamela- mama Kajetana.Każde dziecko pod czujnym okiem pani Magdy zrobiło mydełko o wybranym przez siebie kolorze i zapachu.

• "Mój bajkowy przyjaciel"

•   Konkurs plastyczny skierowany dla uczniów klas I-III został przeprowadzony w dniach 12.09.-23.09.2022r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie.

Celem konkursu było odkrywanie młodych talentów, rozwijanie umiejętności i wyobraźni plastycznej, kultywowanie tradycji czytania bajek oraz inspirowanie do twórczych poszukiwań plastycznych.

Jury oceniało prace plastyczne, biorąc pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, zgodność z tematem, oryginalność i pomysłowość, estetykę prac oraz samodzielność wykonania.

Przyznano następujące nagrody:

I miejsce - Aleksander Stożek kl.  Ia

II miejsce - Julia Golis i Aleksandra Sobczyńska kl. IIIb

III miejsce - Amelia Wiśniewska i Julia Trzcińska kl. Ia

Wyróżnienie - Szymon Maruszewski kl. IIb

Gratulujemy!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• 30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodziła  Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD).

Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych oraz tanecznej przerwie.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• "Kopciuszek", "Kto przytuli Misia Tulisia" czy "O czarodziejskim rumaku" to tylko niektóre z książek, jakie uczniowie z klas I- III przynieśli do szkoły z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Do akcji wlączyli sie również uczniowie klas IV-VIII  i oddział przygotowawczy.

• Światowy Dzień Jabłka

• 28 września uczniowie klas I- III włączyli się w obchody święta jabłka, propagując w ten sposób  wspaniałe właściwości odżywcze i smakowe tego owocu oraz promując zdrowe odżywianie.