Z łamańcami językowymi, które jedynie odczytać można było w odbiciu lustra, zmagali się dziś uczniowie klasy 3a.
Pełna koncentracja towarzyszyła dzisiejszymi zabawom
Z łamańcami językowymi, które jedynie odczytać można było w odbiciu lustra, zmagali się dziś uczniowie klasy 3a.
Pełna koncentracja towarzyszyła dzisiejszymi zabawom
Konkurs plastyczny pt. ,,TWÓJ BAŚNIOWY PRZYJACIEL” został przeprowadzony w klasach I-III w październiku w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem konkursu była promocja popularnych baśni, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów z najmłodszej grupy wiekowej oraz rozwijanie ich wrażliwości twórczej
i estetycznej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a jego ostateczne wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce: Maciej Jakubowski kl. IIIa
Anna Zasada kl. Ia
Małgorzata Irach kl. IIIb
II miejsce: Tatiana Tsiupryk kl. IIa
Aleksandra Bujko kl. IIIb
Antonina Florczak kl. IIa
III miejsce: Szymon Śnieguła kl. IIIb
Amelia Wiśniewska kl. IIa
Michalina Jędrzejewska kl. IIIb
Wyróżnienia: Oliwia Boder kl. Ia
Antonina Kossakowska kl. Ia
Zofia Szymańska kl. IIa
Bianca Păstrăvanu kl. IIa
Gerard Skonieczny kl. IIIb
Laura Boder kl. Ia
Gratulujemy laureatom!
Uczniowie klas 6b i 2b brali udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości .
Nasi uczniowie z klasy VII brali udział w Wielkim Teście Historycznym o Kutnie. Uczestnicy zmagali się z trudną historią naszego miasta.Trzymamy kciuki za wyniki!!!
„Niepodległość – trudne słowo.
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?
Kto mi wytłumaczy,
Kto mi wytłumaczy
Tak to słowo – bardzo ważne”
Jeśli słuchać umiesz
To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz”
Tymi słowami rozpoczęto dzisiejszą akademię z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy pieśniami patriotycznymi. Podobnie jak w latach ubiegłych o symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”, tym samym biorąc udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.
9.11.2023 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37. "Żywa lekcja historii" cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Serdecznie dziękujemy za fascynujące spotkanie.
Uczniowie klasy 2 b realizują klasowy projekt "Kocham Cię Polsko". Podczas zajęć dzieci poznawały pieśni patriotyczne, ciekawostki historyczne naszej ojczyzny oraz wykonały "Lapbook Dla Niepodległej".
8.11.2023 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w spektaklu pt. "Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek" w Teatrze Pinokio w Łodzi.
Po przedstawieniu dzieci zwiedziły kulisy teatru.
7 listopada w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej "Dla Niepodległej".
Naszą szkołę reprezentowała Zofia Grabowska - uczennica klasy V b.
W swojej grupie wiekowej - IV - VI - zajęła II miejsce.
Gratulujemy Zosiu!
Alicja Kaczmarek z klasy 6a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym "Pejzaże słowem malowane" organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. J.Kasprowicza w Kutnie. Wyróżnienie otrzymała Michalina Pietrkiewicz również z klasy 6a.
Gratulujemy laureatkom.
W dniu 16.10.2023r. uczniowie klasy 8 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie. Warsztaty poprowadziła pani Agnieszka Mularczyk.
Podczas spotkania ósmoklasiści zapoznali się ze szkołą, odwiedzili różne pracownie zawodowe, uczestniczyli w zajęciach z przedmiotów zawodowych. Uczniowie klasy 8 otrzymali wiele informacji na temat kształcenia zawodowego m.in. o zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik technologii żywności, kucharz w Branżowej Szkole I stopnia, technik hotelarstwa, technik eksploatacji portów i terminali, technik logistyk oraz magazynier/logistyk Branżowej Szkoły I stopnia.
W ramach warsztatów uczniowie szkoły zawodowej przygotowali sok witaminowy, który bardzo wszystkim smakował.
Fotorelacja z warsztatów.
27 października cała społeczność szkolna przystąpiła do kolejnej już edycji międzynarodowej akcji „Przerwa na Czytanie”, której celem jest bicie rekordu
w czytaniu na przerwie. Akcję zorganizowano w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Była to nie tylko świetna okazja do odwiedzin w bibliotece i promocji czytelnictwa, ale także do integracji uczniów.
Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”.
Akcja odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej.
Dzięki akcji „Szkoła Pamięta” dzieci i młodzież uczą się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.
24.10.2023 r. uczniowie klas: 2 a, 2 b, 4 a i 4 b uczestniczyli w warsztatach związanych z folklorem naszego regionu prowadzonych przez panią Ewę Tomczewską- Budniak. Oprócz ciekawego wykładu nt. folkloru, dzieci mogły własnoręcznie wykonać tradycyjną wycinankę łowicką. Warsztaty zorganizowane były w ramach edukacji regionalnej pod hasłem: "Powiat kutnowski- folklor łęczycko- łowicki".
23 października uczniowie klas 6 - 8 wzięli udział w wycieczce do Kopalni soli kamiennej w Kłodawie.
Nasza szkoła już po raz kolejny dołączyła do miliona organizatorów i uczestników Europejskiego Tygodnia Kodowania.
Uczniowie podczas lekcji przyrody, matematyki, wychowania fizycznego, języka angielskiego i informatyki rozwijali swoje kompetencje cyfrowe w szczególności kodowanie, programowanie i projektowanie z zastosowaniem długopisów 3 D.
W klasach I- III dzieci wykonywały kodowane rysunki, pokonowały zaszyfrowany tor przeszkód, programowały wizualnie drogę robota.
16.10.2023 r. klasę II b odwiedzili rodzice naszego ucznia Piotrusia Wikińskiego. Państwo Wikińscy są zawodowymi żołnierzami. Pan Daniel Wikiński jest młodszym chorążym JW 4393 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej. Pani Ania Wieteska Wikińska jest st. sierżantem JW 4395 Lotniczego Zespołu Poszukiwawczo- Ratowniczego 1 dywizjonu lotniczego. Nasi niezwykli goście przybliżyli nam swój zawód, a zwłaszcza specyfikę i ogromne znaczenie służb powietrznych. Zwrócili także uwagę na szacunek do symboli narodowych oraz cechy charakteru każdego żołnierza. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz ekwipunku wojskowego. Uczniowie mieli okazję przymierzyć maskę gazową, różnorodne hełmy, sprawdzić ciężar spadochronu. Oglądali również sprzęt umożliwiający transport poszkodowanego na pokład śmigłowca oraz podręczne wyposażenie żołnierza. Pokaz swojej codziennej pracy, Państwo Wikińscy udokumentowali zdjęciami i ciekawymi filmikami.
Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli gościom podziękowania za przekazaną wiedzę, poświęcony czas i lekcję patriotyzmu.
Powered by aSc EduPage