• Ozoboty - lekcja programowania

• Dnia 5 czerwca uczniowie klasy 3a poznali tajniki robotyki.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie, dzieci zapoznały się z Ozobotami - małymi robotami, którym można zaprogramować drogę poruszania się.

Spotkanie okazało się wspaniałym wstępem dla poszerzania swojej wiedzy z zakresu informatyki.

• 3 a w Pałacu Saskim

• 4 czerwca progi Pałacu Saskiego przekroczyli uczniowie klasy 3a. Połączenie tradycyjnej wystawy z interaktywną formą okazały się doskonałą metodą na przedstawienie historii.

Kolejnym punktem tego dnia była zabawa na sali zabaw Leo Market i odpoczynek w cukierni połączony z degustacją pysznych lodów.

Integracja, dobra zabawa i nauka - tego nie zabrakło podczas tego wyjścia.

• Nagroda Główna dla uczniów klasy 2 b

•     4.06.2024 r. uczniowie klasy 2 b w składzie: Staś  Gajewicz, Marysia Grabowska, Kajetan Kamela, Julia Kamińska, Michasia Kostecka, Oliwier Kwiatkowski, Martynka Orzeszek, Piotruś Wikiński, Wituś Witczak, wraz z opiekunami panią Ewą Potocką i Katarzyną Marciniak, reprezentowali szkolę w 28 przeglądzie teatrów dziecięcych i młodzieżowych ŁAPA 2024. Nasza grupa teatralna „Interneciaki z Piątkowej Paki” zaprezentowali przedstawienie pt. „Moc Netykiety”. Wszystkie dzieci wypadły rewelacyjnie.

Z przyjemnością informujemy, że nasz zespół zdobył ŁAPĘ- NAGRODĘ GŁÓWNĄ. Wyróżnienie za rolę Kapitana Neta otrzymał Piotr Wikiński. Nagrodę specjalną za scenariusz, jego walory artystyczne i przesłanie wręczono pani Ewie Potockiej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy. Dzieciaki, jesteśmy z Was dumni!