• Innowacja w klasie Ib

          • 8.11.2021r. w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej ,,Savoir-vivre" uczniowie klasy IB wykonali laurki patriotyczne z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci poznały narodowe symbole Polski: biało-czerwoną flagę i godło. Rozbudziło to w nich patriotyzm i poczucie tożsamości narodowej.

          • Jak radzić sobie z emocjami?

          • 5 listopada uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w warsztatach nt. "Jak radzić sobie z emocjami?", prowadzonych przez p. Marszenę Kruszynę psychologa z Poradni Psychologoczno- Pedagogicznej w Kutnie. Dzieci rozmawiały o tolerancji i odczuwaniu emocji. Dużo radości dostarczyły im zabawy tematyczne i praca w grupach. Warsztaty będą kontynuowane w drugim półroczu.

            Serdecznie dziękujemy p. psycholog Marzenie Kruszynie za świetnie przygotowane zajęcia

          • Innowacja pedagogiczna

          • "Śpiewać i grać każdy może", pod tym hasłem dzieci z klasy 1a realizują innowację pedagogiczną, podczas której uczą się grać na bum bum rurkach.Ten niecodzienny i mało znany instrument pozwala każdemu dziecku na czynny udział w lekcji muzyki.Uczniowie już po pierwszym spotkaniu z bum bum rurkami mogą samodzielnie zagrać nauczoną melodię.

          • "Kutno - moje miasto"

          • 3 listopada 2021r. odbyło  się podsumowanie  szkolnego konkursu plastycznego dla klas I - III pod hasłem "Kutno - moje miasto ". Celem konkursu było uświadomienie dzieciom wartości  i przynależności  do  ich "małych ojczyzn", propagowanie poczucia tożsamości lokalnej oraz inspirowanie do własnej twórczości  plastycznej. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

            I miejsce - Maciej Jakubowski kl. I a, Zofia Grabowska kl.III b

            II miejsce - Franciszek  Kamiński  kl. II b, Pola Wilamowska kl. III a

            III miejsce - Nadia Nodzak kl.II I b, Julia Szymczak kl.III było

            Wyróżnienia:

            Szymon Śnieguła kl.I b

            Dawid Włodarczyk kl.I b

            Szymon Maruszewski kl.I b

            Hanna Tybura kl.III a

            Aleksandra Otto kl.III a

            Mateusz Ciesielski kl.III a

            Nadia Barczyk kl.III b

            Antoni Kruszyna kl.III b

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy,  nagrody książkowe  i przybory szkolne. Konkurs przygotowała  i przeprowadziła p.Beata Kłopotowska. 

          •  „PRZERWA NA CZYTANIE”

          • 26 października cała społeczność naszej szkoły wzięła udział
            w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

            Honorowy patronat nad akcją objęli: Lubuski Kurator Oświaty, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Patronat medialny nad akcją objęli: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Biblioteki Szkolne Online, Polska Sekcja IBBY, serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna.

          • "Ślubuję!"

          •  Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły" - takimi słowami uczniowie pierwszych klas zobowiązywali się podczas pasowania na ucznia.Ślubowanie Pierwszaków odbyło się w miniony piątek,29 października. Podczas wyjątkowej uroczystości gościli zaproszeni rodzice oraz reprezentacja uczniów z klas starszych, ktora witała i przyjmowała najmłodszych w grono naszej szkoły.Pierwszoklasiści zaprezentowali się doskonale i nikt nie miał wątpliwości, że doskonale będą reprezentować swoją klasę i szkołę.Witamy w gronie uczniów!!!

          • Spotkanie z policjantem

          • O bezpieczeństwie podczas drogi do i ze szkoły opowiadała najmłodszym uczniom naszej szkoły zaproszona Pani Policjant.Dzieci chętnie zadawały pytania, uczestniczyły w rozmowie oraz słuchały informacji o tym, jak się należy zachować na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz bez "świateł".Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wiele cennych informacji.

          • Spotkanie ze strażakiem

          • Jak należy się zachować, gdy spotkamy węża, albo w pobliżu naszego domu znajduje się gniazdo os lub szerszeni? Pod jaki numer należy dzwonić i co mówić, w razie zagrożenia? Tego dowiedzieli się dziś uczniowie klas 1-3 podczas spotkania ze strażakiem.Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w rozmowie z pracownikiem Straży Pożarnej. Było dużo wiedzy, praktycznych wskazówek i pokaż sprzętu strażackiego.Dziękujemy za ogrom wiedzy przekazanej naszym uczniom.

          • Warsztaty Artystyczne w MDK 

          • W październiku uczniowie klasy II b i III a zaczęli  uczęszczać  na Warsztaty Artystyczne dla szkół  zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. W ramach warsztatów  prowadzone są zajęcia  teatralne, plastyczne oraz umuzykalniająco - taneczne. Celem zajęć  dydaktycznych jest przede wszystkim pomoc i wsparcie dla szkół  w realizacji przedmiotów  artystycznych. Dzieciom bardzo podobały się pierwsze zajęcia,  w których aktywnie uczestniczyły.

          • KLASA IV A W RADIO Q

          • Uczniowie klasy IV A uczestniczyli w niezwykłej lekcji, która odbyła się w siedzibie Radia Q. Mieli okazję poznać kulisy pracy dziennikarza oraz prezentera radiowego. Uczestniczyli w nagraniu wiadomości z kraju i regionu. Przekazywali także za pośrednictwem radia pozdrowienia dla najbliższych, przyjaciół i znajomych.  Dzieci były zachwycone i jednogłośnie uznały, że marzy im się praca w takim medium.

          • Zawody pływackie

          • 24 października 2021 roku odbyły się zawody pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Kutno w kategorii sztafet 6x50m stylem dowolnym Szkół Podstawowych. Nasza Szkoła zajęła IV miejsce z wynikiem 6;47,61 reprezentowali Nas:

            Sophie Miksztal 3a

            Mateusz Fijałkowski 3a

            Nela Brzezińska 4b

            Julia Miksztal 6

            Gabriela Ziółkowska 6

            Zuzanna Różycka 7

            Opiekun grupy: Paulina Sądej

            Gratulujemy Wszystkim i życzymy dalszych sukcesów😊

          • Wycieczka do KDK w Kutnie

          • W dniu 21 października, dzieci z klasy IIa oraz IIb wcieliły się w rolę widza i oglądały spektakl teatralny pt. "Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie podziwiali wspaniały kunszt aktorski, pracę aktora, scenografię oraz wiele innych elementów przedstawienia teatralnego. Wyjście zorganizowała Pani Karolina Nowakowska.

          • Wycieczka do Nieborowa

          • 18 października uczniowie klasy 3 a i 3 b byli na wycieczce w Nieborowie. Podczas warsztatów "Od ziarenka do bochenka" dzieci poznawały rodzaje zbóż, dawne sposoby obróbki ziarna i wypiekania chleba.  Dużo radości sprawiło trzecioklasistom wyrabianie i zagniatanie ciasta. W oczekiwaniu na samodzielnie zrobione chlebki, uczniowie karmili zwierzęta, poznawali ich zwyczaje, robili maslo, piekli podpłomyki oraz bawili się na placu zabaw zorganizowanym w pobliskim lasku. Po zajęciach pełnych wrażeń, wszyscy zostali zaproszni na pyszny, ekologiczny poczęstunek. 

            Drugim punktem programu wycieczki był pałac w Nieborowie. Uczniowie poznali krótką historię tego okazałego zabytku. Najbardziej podobały się dzieciom niecodzienne płytki ceramiczne zdobiące klatkę schodową, olbrzymie globusyi  oraz wystrój sal. Na zakończenie wyjazdu odbył się spacer jesiennymi alejkami palacowego parku. 

            Szczegółowa okumentacja zdjęciowa znajduje się w Galerii zdjęć Nieborów.

             

          • Pomaluj mój świat

          • Warsztaty robienia własnych kredek świecowych to głównych punkt wycieczki, w jakiej uczestniczyli uczniowie klas pierwszych."Zakątek Odkrywców" w Płocku w środę, 13 października, gościł Pierwszaków z naszej szkoły, który pod czujnym okiem opiekunów tworzyli swoje kredki, rozpoznawali zapachy, tańczyli oraz uczestniczyli w magicznym pokazie.Po zakończonych warsztatach uczniowie spacerowali po płockim molo oraz zażywali ruchu na placu zabaw.Dzieci były bardzo zadowolone i już w drodze powrotnej dopytywały o następną wycieczkę - bo przecież można się uczyć przez zabawę i nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą.

            https://www.facebook.com/727549153934229/posts/4544717002217406/

          • "Jak radzić sobie z agresją"

          • Dnia 11.10.2021r. w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego odbyło się spotkanie z pedagogiem szkolnym p. Agatą Sochacką na temat ,,Jak należy przeciwdziałać agresji wśród dzieci w szkole?”.

            Pogadanka miała na celu eliminowanie aktów agresji fizycznej i psychicznej wśród uczniów oraz uświadomienie im zagrożeń wynikających ze stosowania przemocy. Dzieci poznały, czym jest agresja, jakie są jej przyczyny oraz czym różni się agresja fizyczna od psychicznej.

            Dzieci miały okazję znaleźć się w sytuacjach fikcyjnych, w których odgrywały rolę osoby pokrzywdzonej, jak i krzywdzącej. Dzieliły się swoimi uczuciami i emocjami.

            Pani pedagog uświadomiła dzieciom, że poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu zmniejsza się liczba zachowań agresywnych, a prace manualne np. origami uczą logicznego myślenia, systematyczności i precyzji.

          • Nagrody od Mega Misji

          • Cyfrowi Tropiciele z klasy 3 b ukończyli trzy zadania pierwszej Mega Misji, dotyczącej poszukiwania informacji. Za ogromne zaangażowanie w realizację zadań, uczniowie otrzymali (od Fundacji Orang- organizatorów akcji) nagrodę w postaci kreatywnego pakietu młodego artysty.

          • Europejski Tydzień Kodowania

          • Uczniowie naszej szkoły kolejny raz realizują ciekawe inicjatywy z zakresu kodowania i programowania w ramach obchodów Europe Code Week.

            Klasa 1a w ramach Światowego Dnia Drzewa odkodowywała rysunek. 

            klasa 1b kolorowala misia zgodnie z kodem.

            Klasa 2b zrealizowala 2 zadania: taniec z kodowaniem i kodowane obrazki.

            Klasa 3a odkodowywała jesienne obrazy.

            Klasa 3b odszukiwała zakodowanych Państw na mapie Europy.

            Klasa 5 tworzyła zakodowane informacje.

            Klasa 8 tworzyła włąsna stronę internetową.

            Szkolne Świetliczaki rozkodowywły jesienne symbole.

             

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie
      • (024) 253-30-72
      • ul. Łęczycka 11
        99-300 Kutno
        Poland
      • Administrator Danych Osobowych
        Szkoła Podstawowa nr 5 im. Henryka Sienkiewicza ul. Łęczycka 11, 99-300 Kutno reprezentowana przez Dyrektora.
        Kontakt listowny: ul. Łęczycka 11, 99 - 300 Kutno
        Kontakt telefoniczny (024) 253-30-72
        E-mail: sp5@edu.kutno.pl

        Inspektor Ochrony Danych
        Pan Paweł Łuczak
        E-mail: iodo@iodo.kutno.pl
    • Logowanie