• Tropiciele przyrody

• W ostatnim dniu nauki uczniowie klasy 2 b wybrali się do parku Wiosny Ludów na lekcje w plenerze. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały różne zadania przyrodnicze, matematyczne, plastyczne i polonistyczne. Nauka porzez działanie sprawiła uczniom wiele radości.

• Mistrz Kaligrafii

• W środę, 16 czerwca, rozstrzygnięty został szkolny konkurs "Mistrz Kaligrafii". Uczniowie klas najmłodszych dzielnie zmierzyli się z tą trudną sztuką - w cotygodniowych zadaniach przepisywli teksty, dbając przy tym o estetykę pisma.Celem konkursu było wspieranie dzieci pod względem grafomotoryki.Po kilku miesiącach zmagań widać efekty, dlatego tak trudno było wybrać zwycięzców!Do zobaczenia w kolejnej edycji konkursu już w przyszłym roku szkolnym!

• Słodka końcówka roku szkolnego

• Uczniowie klasy 2 b uczestniczyli w pysznych warsztatach w Manufakturze cukierków. Przewodnikiem  po krainie karmelu była właścicielka sklepiku Pani Karolina Lewińska, która z wielką pasją opowiadała  o powstawaniu ręcznie robionych słodyczy.  Pod jej kierunkiem dzieci wyczarowywały kolorowe  lizaki.  Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że takie pyszne i pachnące zajęcia mogłyby być częściej.

• Młodzi astronomowie

• W dniu dzisiejszym w Polsce mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Uczniowie z klasy II b podczas zajęć zgłębiali tajniki tego magicznego wydarzenia.  Dzieci z zaciekawieniem oglądały filmy, wysłuchały  opinii eksperta, dyskutowały. Młodzi astronomowie mieli również możliwość, obserwowania przysłoniętego Słońca prze specjalną maskę.

• Dla Mamy i Taty

• "Mamo i Tato, dziękujemy Wam za to,

że jesteście z nami, cudowni i wspaniali.

Psoty wybaczcie, zawsze dla nas czas macie.

O przyszłość naszą się troszczycie

i kochacie nas nad życie".

Wasze Dzieciaki z klasy II b

• Najważniejsze na świecie są dzieci!

• z takim założeniem zorganizowany był klasowy Dzień Dziecka. Uczniowie z klasy 3 B bawili się w parku Wiosny Ludów - uczestniczyli w zabawach, grach i zawodach zorganizowanych specjalnie dla nich. Wielkie bańki mydlane, kręgle, badminton, bejsbol, zawody w przenoszeniu jajka na łyżce czy skakanie w workach to część atrakcji, z jakich mogły korzystać dzieci. Nie zabrakło ulubionych lodów oraz pizzy. Dzień minął bardzo wesoło. Niech uśmiech na twarzach naszych dzieci gości codziennie :)

• "Moja mama jest wspaniała "

• Aby zawsze wiosna w sercu była i radość w duszach matek gościła, dzieci z klasy 3b obdarowywały swoje ukochane mamy własnoręcznie wykonanymi lasem w słoiku. Dzieci bawiły się we florystów, całą kompozycję tworząc samodzielnie i według własnego pomysłu.Jeszcze raz życzymy wszystkim mamom wszystkiego co najlepsze i dużo radości w każdym dniu.

• Szkoła bez nudy

• Od początku powrotu do nauki stacjonarnej uczniowie z klasy 3b udowadniają, że nauka nie musi być nudna. Gry, zabawy, projekty, mapy myśli - tak pracują dzieci by poszerzać swoją wiedzę.

• 2b odkrywała świat matematyki z Uniwersytetem Dzieci

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy 2 b, pod kierunkiem wychowawcy realizowali projekt: „Matematyka. Kto w klasie liczy, mierzy i waży?”, organizowany w ramach ogólnopolskiego programu Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Podczas kreatywnych zajęć prowadzonych metodą pytań i doświadczeń, uczniowie rozwinęli kompetencje matematyczne oraz umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy matematycznej w różnych dziedzinach życia. Nauczyli się również współpracować z innymi i rozpoznawać emocje.

• "Orły Matematyczne"

• W kwietniu nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny” online. Wysokie lokaty uzyskali:

Antoni  Kruszyna klasa 2 b laureat, V miejsce w kraju

Marcel Czechowski  klasa 2 b laureat, VI miejsce w kraju

Maciek  Fijałkowski  klasa 2 a laureat, VI miejsce w kraju

Lena Olesiak klasa 3 a laureat, VI miejsce w kraju

Nadia Nodzak-Wojcieszek klasa 2 b  laureat, VII miejsce w kraju

Klara Gontarek klasa  3 b laureat, VII miejsce w kraju

Oliwier Przygocki klasa 2 b laureat, VIII miejsce w kraju.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Wyróżnienia dla naszych uczniów.

• Uczniowie naszej szkoły Antoni Kruszyna z kl. 2b, Aleksander Banasiak z kl.2b i Blanka Pakulska z kl. 3 a zostali wyróżnieni w XV Powiatowym  Konkursie Plastycznym pod hasłem „...w bibliotece”. Organizatorem wydarzenia była  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi Filia w Kutnie.

• Lekcja biblioteczna online.

• W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie klasy 2 b gościli na lekcji online pracownika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie Pana Radosława Wąsa.

Podczas spotkania dzieci poznały krótką historię  ewolucji książki. Oglądały książki 3 D, podświetlane magiczną latarką, jak również takie, którymi można się bawić.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi niecodziennego gościa, zadawali pytania dotyczące prezentowanego księgozbioru oraz pracy bibliotekarza. Chętnie opowiadali i pokazywali swoje ulubione książki.

Spotkanie  z Panem Radosławem Wąsem zaowocowało nawiązaniem współpracy, która będzie kontynuowana w klasie  III, w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej „Czytanie na śniadanie”.

Uczniowie klasy 2 b wraz z wychowawcą serdecznie dziękują Panu Radosławowi za poświęcony czas i ciekawą lekcję biblioteczną online.

• Potrzebujesz wsparcia? Zadzwoń!!!

• Numer 726 - 611 - 611 jest dostępny codziennie   w godzinach 15.00 - 18.00.
            • Kontakt na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) codziennie w godzinach 18.00 - 21.00.
            • Specjaliści (terapeuci, psychologowie, pedagodzy, interwenci kryzysowi) udzielają pomocy dzieciom   i młodzieży przez 7 dni w tygodniu.